Anadolu Kadın ve Aile Derneği’nin (AKADDER) Van’da “Değerler ve Desenler” üst başlıklı sempozyum gerçekleşti. Anadolu Kadın ve Aile Derneği’nin (AKADDER) Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde düzenlediği “Değerler ve Desenler” üst başlıklı sempozyum çok sayıda davetli katıldı.

2 gün süren sempozyum selamlama konuşmalarıyla başladı. AKADDER Van temsilcisi Feyza Yaşar, Gökkuşağı Derneği Başkanı ve Mevlüde Uçar birer selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra kürsüye Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz gelerek kısa bir konuşma yaptı. Şengöz konuşmasında, “Değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Aile ve kadın çalışmalarında yer alan AKADDER üyelerinin değerlerimizi yüceltmek ve sahip çıkmak için yoğun gayret sarf ettiklerini ve ciddi emek verdiklerini görmekteyiz. Çalışmalarınızda hepinize kolaylıklar diliyorum. Değerlerimize sahip çıkmak, yüceltmek, çekirdek aile yapımızı kurmak ve muhafaza etmek bizim önceliğimiz olacaktır inşallah” dedi.

Giydirdiği kıyafetlerle, ziyaret ettiği yetimle, dağıttığı erzakla garip gurabanın üzerinde hakimiyet kurmaya çalışan ya da minnettar bırakan bir anlayış değil, asıl yardıma ve iyiliğe bizim muhtaç olduğumuzu bilen, onların da bize vesile olduğunu bilen bir anlayışı arıyoruz.

Çok yara aldık, çok incindik. İncindiğimiz yer en çok güçlendiğimiz yer olmalı. Öyle bir iple bağlanmalıyız ki kırıldığımız yerden eskisinden daha güçlü, eskisinden daha da kuvvetli olmalı. Bu ülkenin her yerinden gelen bunca yazar, emek veren kadın, Platform’un yönetimi, istişaresi geldik burada selam verdik.

Van’a gelip buranın insanına, halkına, esnafına, gencine, çocuğuna selam vermenin bir değeri ve karşılığı olmalı. Selam ve İslam kuru kuruya barış ve esenlik dilemek değildir. Bu barış ve esenliği insanlığa ulaştırmak için bir çaba ve gayret içerisinde olmak demektir. Ne kadar zorlu süreçten geçersek geçelim bu toplumda hikmet ve aklı selimin yakın gelecekte galip olacağına inanıyoruz.

Bağış Yap